Výkyvy na měnových trzích mohou být významné a především jsou značně nepředvídatelné. To zvyšuje riziko pro investory. Naštěstí existuje řada nástrojů pro měnové zajištění. Výpočty společnosti The Boston Company ukazují, že volatilita výnosů investice do měnově nezajištěného indexu MSCI EAFE (mezinárodní akcie bez USA) byla od roku 1971 do poloviny roku 2015 více než 17 %. S plným měnovým zajištěním byla volatilita MSCI EAFE méně než 15 %.

Fond Slavic Capital snižuje riziko měnových pohybů za pomocí různých zajišťovacích instrumentů. Jelikož účetní měnou fondu je česká koruna, tak zajišťujeme měnové pozice do korun. Mezi nejvyužívanější instrumenty patří forwardy, swapy a měnové opce. Při výběru protistran klademe důraz na bonitu, silné finanční zázemí a cenové podmínky sjednávaných zajišťovacích instrumentů.

Aktivně sledujeme mezibankovní náklady na měnové zajištění. Pokud jsou nepřiměřeně vysoké, tak fond dynamicky přizpůsobí své pozice tak, aby náklady spojené s měnovým zajištěním minimalizoval.

Podívejte se na další strategie Slavic Capital.