Ing, Boris Tomčiak, CFA, FRM

Ing, Boris Tomčiak, CFA, FRM

Mgr. Bc. Eva Mahdalová

Mgr. Bc. Eva Mahdalová

 

Zakladatelé hedgeového fondu Slavic Capital, a.s. Ing. Boris Tomčiak, CFA, FRM a Mgr. Bc. Eva Mahdalová patří k předním portfolio manažerům a ekonomům v České republice a na Slovensku. Na finančních trzích se pohybují řadu let a mají dlouholeté zkušenosti se správou aktiv. Pro významného obchodníka s cennými papíry spravovali 300 milionů korun.

V roce 2015 si založili vlastní analytickou a poradenskou společnost Finlord, s.r.o., v rámci které spravují soukromé investiční portfolio a výsledky pravidelně reportují na www.finlord.cz.

Hedgeový fond Slavic Capital je dalším přirozeným vývojovým stupněm jejich investičních aktivit. Fond investuje na globálních finančních trzích s cílem dosahovat výnosů akciových trhů s nižšími výkyvy hodnoty portfolia. Kompozice portfolia vychází z dlouhodobých zkušeností a prověřených investičních postupů. Při řízení fondu se využívají kvantitativní a statistické metody.

Mezi hlavní výhody hedgeového fondu Slavic Capital patří zejména:

  • unikátní složení portfolia. Na finančním trhu ve střední Evropě neexistuje fond, jehož portfolio by obsahovalo hned několik různých druhů aktiv: akcie, ETF, strukturované produkty, deriváty, mezaninové půjčky, kapitálové účasti v developerských projektech, venture capital investice
  • rozložení kapitálu fondu včetně kapitálu zakladatelů do širokého portfolia finančních instrumentů
  • historicky stabilní výsledky soukromého portfolia, které je už několik let reálně obchodované na soukromém účtu
  • investiční manažeři hedgeového fondu Slavic Capital mají dlouholeté zkušenosti se správou aktiv, absolvovali makléřské zkoušky, zkoušky Chartered Financial Analyst a Financial Risk Manager

Podívejte se blíže na investiční strategie hedgeového fondu Slavic Capital